Aktualności
Dzień Otwarty w PPP w Sulejówku
Jadłospis
Święto Szkoły Dzień Integracji
Jadłospis
8 marca – Międzynarodowy Dzień Praw Kobiet
To dzień przypominający, jak ważne są równość, szacunek i prawa kobiet na całym świecie. To także okazja, by docenić siłę, odwagę i codzienny wkład kobiet w życie społeczne, rodzinne i zawodowe.
Niech będzie to nie tylko dzień życzeń, ale również refleksji nad tym, jak wspólnie budować świat oparty na równości i godności dla wszystkich.
Wszystkim Kobietom życzymy zdrowia, spełnienia, odwagi w realizowaniu marzeń i poczucia, że ich głos ma znaczenie – dziś i każdego dnia.
🍀SAINT PATRICK’S DAY🍀
Konkurs techniczno – plastycznyKonkurs techniczno – plastyczny
Sesja wiosenna
Zdjęcia wiosenno-wielkanocne dla klas 0-4
Termin 11.03-12.03. 2026r.
📢 PRZEKAŻ 1,5% dla naszej Rady Rodziców!
Nasza Rada Rodziców zawarła porozumienie z Fundacja Rodzice Szkole, za pośrednictwem której może zbierać środki z 1,5% podatku na wsparcie projektów realizowanych w SP 2 w Sulejówku.
💡 Jak przekazać 1,5% podatku?W zeznaniu podatkowym wystarczy wpisać:
➡️ KRS: 0000268115 (Fundacja Rodzice Szkole)
➡️ Cel szczegółowy: SP 2 w SulejówkuPrzekazanie 1,5% nic nie kosztuje, a realnie wspiera naszą szkolną społeczność ❤️
Zachęcamy również do udostępnienia tej informacji rodzinie i znajomym!
Konkurs logopedyczny "Szumi mi"
🎨📚 Drodzy Uczniowie!
Zapraszamy wszystkich kreatywnych artystów do stworzenia logo-komiksu według własnego pomysłu! ✏️✨
Zasady konkursu:
🔹 Klasy 1–3 – tworzą 4-częściową historyjkę, w której w każdej części znajdą się minimum 2 wyrazy z głoskami: Sz, Ż (rz), Cz, Dż.
🔹 Klasy 4–8 – tworzą 6-częściową historię, w której w każdej części znajdą się minimum 3 wyrazy z głoskami: Sz, Ż (rz), Cz, Dż.
🎁 Każda praca, która spełni te warunki, weźmie udział w losowaniu nagród!
W ten sposób wspólnie stworzymy szkolny zbiór opowiadań logopedycznych 📖💬
Serdecznie zapraszam do udziału! 💙
II etap Młody Mistrz Sudoku
XIV edycjia Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym
- 8
W niedzielę 1 marca uczniowie Samorządu Uczniowskiego z naszej szkoły włączyli się w działania wolontariackie podczas XIV edycji Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym.
Młodzież aktywnie wspierała organizację wydarzenia, pomagając w przygotowaniu i zabezpieczeniu trasy biegu w newralgicznych punktach. Powierzone zadania zostały wykonane z dużym zaangażowaniem i odpowiedzialnością.
Po zakończeniu wydarzenia odbyła się ceremonia uhonorowania zwycięzców, a udział w inicjatywie był dla uczniów cenną lekcją współpracy oraz postawy obywatelskiej.
To ważne wydarzenie dla społeczności Sulejówek pozwoliło wspólnie upamiętnić Żołnierzy Wyklętych i oddać hołd ich bohaterstwu.
‼️ Ważne zmiany w przepisach ruchu drogowego od 3 marca ‼️
Dzień Ciasta i Dniem Kolorów
Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice oraz Nauczyciele,
z radością informujemy, że 9 marca w naszej szkole odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Dzień Ciasta połączony z Dniem Kolorów. Inicjatywa ta została przygotowana przez Samorząd Uczniowski.
W ramach obchodów każda klasa wzięła udział w losowaniu koloru (jeden kolor przypadł na dwie klasy). Wylosowana barwa stała się motywem przewodnim danej klasy. Zadaniem uczniów będzie przygotowanie i przyniesienie słodkiego poczęstunku nawiązującego do wylosowanego koloru oraz założenie elementu stroju/akcentu kolorystycznego w barwie przypisanej klasie.
Sprzedaż wypieków odbędzie się 9 marca na szkolnym korytarzu przy wejściu głównym (dolny korytarz). Ceny ciast będą wynosiły od 2 do 5 złotych.
Zebrane środki zasilą fundusz Samorządu Uczniowskiego.
Wylosowane kolory dla klas:
* Klasy 1A i 1B – kolor zielony💚
* Klasy 2A i 2B – kolor czerwony♥️
* Klasy 3A i 3B – kolor pomarańczowy🧡
* Klasy 4A i 4B – kolor czarny🖤
* Klasy 5A i 5B – kolor biały🤍
* Klasy 6A i 6B – kolor żółty💛
* Klasy 7A i 7B – kolor różowy🩷
* Klasa 8A – kolor brązowy🤎
Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału, wspólnej zabawy oraz wsparcia tej słodkiej inicjatywy.
Liczymy na Waszą kreatywność i zaangażowanie!🍰🎨Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice oraz Nauczyciele,
z radością informujemy, że 9 marca w naszej szkole odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – Dzień Ciasta połączony z Dniem Kolorów. Inicjatywa ta została przygotowana przez Samorząd Uczniowski.
W ramach obchodów każda klasa wzięła udział w losowaniu koloru (jeden kolor przypadł na dwie klasy). Wylosowana barwa stała się motywem przewodnim danej klasy. Zadaniem uczniów będzie przygotowanie i przyniesienie słodkiego poczęstunku nawiązującego do wylosowanego koloru oraz założenie elementu stroju/akcentu kolorystycznego w barwie przypisanej klasie.
Sprzedaż wypieków odbędzie się 9 marca na szkolnym korytarzu przy wejściu głównym (dolny korytarz). Ceny ciast będą wynosiły od 2 do 5 złotych.
Zebrane środki zasilą fundusz Samorządu Uczniowskiego.
Wylosowane kolory dla klas:
•Klasa 0A i OB- kolor niebieski🩵
* Klasy 1A i 1B – kolor zielony💚
* Klasy 2A i 2B – kolor czerwony♥️
* Klasy 3A i 3B – kolor pomarańczowy🧡
* Klasy 4A i 4B – kolor czarny🖤
* Klasy 5A i 5B – kolor biały🤍
* Klasy 6A i 6B – kolor żółty💛
* Klasy 7A i 7B – kolor różowy🩷
* Klasa 8A – kolor brązowy🤎Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału, wspólnej zabawy oraz wsparcia tej słodkiej inicjatywy.
Liczymy na Waszą kreatywność i zaangażowanie!🍰🎨
Jadłospis
Powiatowy Integracyjny Konkurs Recytatorski " Natura w poezji"
Jadłospis
⚽🏆 Turniej Piłki Halowej w Halinowie 🏆⚽
- 10
W Halinowie odbył się emocjonujący turniej piłki halowej, w którym wzięło udział aż 8 zespołów:
🔹 Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulejówku
🔹 Szkoła Podstawowa nr 4 w Sulejówku
🔹 Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulejówku
🔹 Szkoła z Brzezin
🔹 Szkoła z Rudy
🔹 Szkoła z Halinowa
🔹 Szkoła z Okuniewa
🔹 Smart School
Mecze były bardzo wyrównane i pełne sportowych emocji. Każda drużyna pokazała ogromne zaangażowanie i ducha walki 💪🔥
W wielkim finale zmierzyły się dwie szkoły z Sulejówka – „Dwójka” i „Czwórka”. Po zaciętym meczu o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których to my – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sulejówku – okazaliśmy się najlepsi! 🥇👏
Na zakończenie, w nagrodę za świetną grę i sportową postawę, na wszystkich czekała pyszna pizza 🍕😋
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z turnieju na naszym profilu! 📸
Szkolne eliminacje XIV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych pod patronatem Starosty Mińskiego
W dniu 13 lutego 2026r. w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje XIV Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.
Udział wzięło 12 uczniów klas 7-8, którzy sprawdzali swoją wiedzę z zakresu kultury, geografi, historii i tradycji
krajów DACHL.
Etap powiatowy konkursu odbędzie się 5 marca 2026 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim.
Naszą szkołę będą reprezentowali:
- Kamil Skóra (kl.8a)
- Mateusz Rosłon (kl.8a)
- Filip Nieciecki ( kl.7a)
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy, a za naszych reprezentantów trzymamy kciuki!
Organizator etapu szkolnego: Joanna Szczepanik
Jadłospis
Konkurs walentynkowy – wyniki
Wygranym gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.
Archiwum Aktualności