Aktualności
Zaproszenie
Jadłospis
KONKURS MATEMATYCZNO-PLASTYCZNY „Barwy matematyki”
Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki przy wsparciu merytorycznym i pod patronatem dwóch wydziałów Uniwersytetu w Białymstoku - Wydziału Nauk o Edukacji oraz Wydziału Matematyki organizuje Ogólnopolski Konkurs Matematyczno-Plastyczny
„Barwy matematyki”
Konkurs ma charakter interdyscyplinarny. Obejmuje matematykę i plastykę/sztukę.
Uczniowie przystępują do konkursu indywidualnie.Konkurs przebiega w trzech etapach:
a. etap I – szkolny,
b. etap II
c. etap III – finał ogólnopolskiZasady konkursu
1. W Konkursie mogą wziąć udział uczniowie publicznych i niepublicznych: szkół podstawowychi ponadpodstawowych.2. Zadaniem uczestników Konkursu jest przygotowanie dowolną techniką pracy plastycznej
na temat „Barwy matematyki”.3. Każdy uczestnik Konkursu wykonuje własnoręcznie (bez pomocy osób trzecich) pracę na płaszczyźnie w dowolnej technice (malarskiej, rysunkowej, mieszanej), w formacie A4 lub A3.
Muszą to być prace wykonane ręcznie, nie uwzględniamy wydruków prac przygotowanych techniką grafiki komputerowej.4. Każdy uczestnik Konkursu nadaje tytuł swojej pracy, dodatkowo może dodać krótki opis.
Warunki uczestnictwa
1. Każda placówka oświatowa może nadesłać na Konkurs tylko jedną pracę ucznia w każdejkategorii wiekowej:a. klasy 1-4 szkoły podstawowej;
b. klasy 5-8 szkoły podstawowej;
c. szkoły ponadpodstawowe.2. Prace nadesłane pocztą należy zabezpieczyć przed uszkodzeniem. Prace uszkodzone nie będą podlegać ocenie.
3. Przekazane prace uczniów nie będą zwracane, stają się własnością organizatora Konkursui mogą być wykorzystywane do realizacji zadań statutowych Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.
4. Udział w Konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na nieodpłatną publikację prac w dowolnej formie (wraz z danymi osobowymi autorów).
6. Uczestnictwo w Konkursie jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
Regulamin_Konkurs_Plastyczny__2025-26.pdf
Jadłospis
Wioślarska Liga Mistrzów na stadionie Legii!
Udział naszej szkoły w Wioślarskiej Lidze Mistrzów na stadionie Legii!
W dniu dzisiejszym delegacja uczniów z klas 4–8 reprezentowała naszą szkołę podczas wyjątkowych zawodów Wioślarskiej Ligi Mistrzów, które odbyły się na stadionie Legii w Warszawie. W wydarzeniu wzięli udział młodzi sportowcy z wielu szkół, a rywalizacja na trenażerach wioślarskich dostarczyła ogromnych emocji, zdrowej rywalizacji i sportowej adrenaliny!
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły! Jesteśmy z Was dumni!
Nowa strefa relaksu na szkolnym korytarzu!
W naszej szkole pojawiło się przytulne miejsce, które sprawi, że przerwy staną się spokojniejsze, ciekawsze i bardziej kreatywne. Pod oknem stanęła wygodna, drewniana ławka z miękkim siedziskiem, a obok półki pełne gier planszowych.
To przestrzeń, w której uczniowie mogą odpocząć, porozmawiać z rówieśnikami i wspólnie spędzić czas przy ulubionej grze.
Cieszymy się, że możemy oferować uczniom kolejne rozwiązanie wspierające budowanie relacji i rozwijanie pasji!
Marsz Szkół Sulejówka dla Praw i Obowiązków
- 8
W dniu dzisiejszym w godzinach 12.00–13.30 w Parku Glinianki w Sulejówku odbył się Marsz Szkół Sulejówka zorganizowany przez Radę Rodziców Szkół Podstawowych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.
W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas 4–8 ze szkół podstawowych z Sulejówka. Razem, w atmosferze szacunku i wsparcia, przypomnieli o tym, jak ważne są nie tylko prawa, ale i obowiązki każdego młodego człowieka.
Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie pysznego poczęstunku dla uczestników wydarzenia!
Świętowały także najmłodsze klasy – uczniowie 0–3 przygotowali swój własny marsz na terenie szkoły, który odbył się 19.11.2025 r.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom! To piękny przykład zaangażowania i budowania świadomości społecznej już od najmłodszych l
III Memoriał Kamila Janiaka
W sobotę, 15 listopada 2025 r., w naszej szkole odbył się III Memoriale Kamila Janiaka – sportowca, patrioty i wielkiego miłośnika siatkówki, którego pamięć wciąż łączy i inspiruje kolejne pokolenia zawodników.
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele naszego miasta i społeczności lokalnej:
• Zastępczyni Burmistrza – Diana Skomorucha
• Dyrektor SP2 – Magdalena Sawicka
• Koordynator ds. Sportu – Paweł Wolski
• Radna, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu – Katarzyna Stożek
• Radny – Tomasz Szczygielski
Turniej przebiegał w prawdziwie koleżeńskiej atmosferze, zgodnie z zasadami fair play, choć każda akcja była pełna sportowej walki. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna gospodarzy Aqua Seen Sulejówek, która pewnie wygrała wszystkie mecze 2:0.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. Aqua Seen Sulejówek
2. Volley Radzymin
3. Tempo Mińsk Mazowiecki
4. Trend Setters
Środki zebrane z wpisowego zostały przekazane organizacji Zwierzęta Sulejówek, wspierającej opiekę nad lokalnymi zwierzętami.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział, zaangażowanie i sportową postawę.
Do zobaczenia za rok
Spotkanie z autorką książki „Dom na 4 łapy”
- 3
W piątek, 14 listopada, z inicjatywy Rady Rodziców odbyło się wyjątkowe spotkanie dla uczniów klas 0–3 oraz 4–6. Gościliśmy panią Agnieszkę Jeż, autorkę książki „Dom na 4 łapy”.
Gościem specjalnym wydarzenia był także sam bohater książki – pies Bob, który od razu skradł serca wszystkich uczniów!
Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jak powstają książki, skąd autorka czerpie inspiracje oraz zadać wiele ciekawych pytań. To było pełne uśmiechu, ciepła i inspiracji spotkanie!
Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za organizację wydarzenia!
Szkolenie z zakresu obrony cywilnej
- 3
We wtorek, 12 listopada, uczniowie klas 0–2 wzięli udział w szkoleniu z zakresu obrony cywilnej.
Dzieci uczyły się, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia, jak reagować na alarmy oraz jak dbać o swoje bezpieczeństwo.
Była to cenna i pouczająca lekcja, która rozwinęła ich świadomość oraz umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
Konkurs Everest - edycja jesienna 2025
Jadłospis
Przydział sal na zebranie
Jadłospis
107. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości
11 listopada obchodziliśmy 107. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uczniowie naszej szkoły złożyli kwiaty na Kopcu Współtwórców Niepodległej, oddając hołd tym, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.
Cześć i chwała Bohaterom!
🇵🇱"Z pokolenia trudu, z ofiarnej krwi, zwycięskiej chwały nadejdą dni."🇵🇱
- 25
7 listopada 2025 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 107. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Nasza szkoła wzięła udział w powiatowych akcjach patriotycznych: "MY PIERWSZA BRYGADA", "NIEPODLEGŁA DO HYMNU" oraz ogólnopolskiej akcji "SZKOŁA DO HYMNU", uroczyście śpiewając "Mazurek Dąbrowskiego" oraz pieśń pt. "Pierwsza Brygada".
🇵🇱Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa.
Uczniowie klasy 5a i 5b przygotowali wyjątkową akademię pod hasłem: "Bez wolności trudno żyć"
Była to piękna lekcja patriotyzmu, historii i miłości do wolnej Ojczyzny - pełna wzruszeń, dumy i refleksji nad tym, jak ważne jest pielęgnowanie pamięci o naszej historii.🤍❤️
Całej Społeczności Szkolnej dziękujemy za uroczystą i patriotyczną postawę.
Konkurs edukacyjny „Ekonomiczny Test Przedsiębiorczego Dżeka”
Fundacja Warszawski Instytut Bankowości pod Patronatem Starosty Mińskiego,
serdecznie zaprasza uczniów klas 6-8 szkół podstawowych z terenu powiatu mińskiego do udziału w konkursie edukacyjnym.
Zadaniem uczestników będzie rozwiązanie quizu na platformie TESTPORTAL, składającego się z 15 pytań jednokrotnego wyboru, na które należy odpowiedzieć w ciągu 10 minut.
Test będzie aktywny od 12 listopada 2025 r. 8:00 do 13 listopada 2025 r. 16:00.
Link do testu: https://www.testportal.pl/test.html?t=F2JffsMgPmHB
Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody finansowe:
1. miejsce - 500 zł
2. miejsce - 300 zł
3. miejsce - 200 zł
Dodatkowo 10 szkół ponadpodstawowych z powiatu mińskiego, z których największa liczba uczniów przystąpi do testu, otrzyma nagrody rzeczowe w postaci dziesięciu biletów na spektakl teatralny ,,Bankructwo Małego Dżeka” (łącznie 100 biletów).
Przedstawienie odbędzie się 21 listopada 2025 r. o godzinie 12:00 w Zespole Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim.
Wyniki zostaną ogłoszone 14 listopada 2025 r. na stronie internetowej www.przedsiebiorczydzek.pl
Wszystkich młodych, ambitnych i ciekawych świata uczniów zachęcamy do udziału w konkursie, który łączy zabawę z nauką i pozwala rozwinąć wiedzę o ekonomii oraz przedsiębiorczości.
W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z organizatorem pod adresem konkurs@przedsiebiorczydzek.pl
Konkurs jest realizowany w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Przygody Przedsiębiorczego Dżeka”
Regulamin
Regulamin_powiat_minski_SP4.pdf
DAJ PIĄTAKA NA ZWIERZAKA!
📚🐾 RADA RODZICÓW ZAPRASZA! 🐾📚
Już w piątek, 14 listopada (w czasie lekcji), odbędzie się wyjątkowe spotkanie dla uczniów klas 0–6 z autorką książki „Dom na 4 łapy”! 💛
To opowieść o niezwykłej radości i sensie, jaki daje przygarnięcie bezdomnego zwierzaka. O odwadze, odpowiedzialności i o tym, że miłość, którą zwierzę potrafi odwzajemnić, jest najczystsza i bezwarunkowa. 💕
🐶 Gościem specjalnym będzie… sam bohater książki – pies Bob! 🐾
W czasie spotkania będziemy zbierać symbolicznego „piątaka” do puszki na rzecz organizacji Zwierzęta Sulejówek.👉 Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału i wsparcia tej pięknej inicjatywy!
ZAPROSZENIE „JAK ROZPOZNAĆ DEPRESJĘ U DZIECI I MŁODZIEŻY”
Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości
Burmistrz Miasta Sulejówek zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości
11 listopada 2025 r. z okazji 107. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości
Program obchodów:- NIEPODLEGŁA DO HYMNU
Sulejówek, Skwer Niepodległości (u zbiegu Al. Piłsudskiego i ul. Paderewskiego)
- 12:00 Wspólne śpiewanie Hymnu Państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji “Niepodległa do Hymnu”
- 12:05 Uroczyste ślubowanie uczniów mundurowych klas pierwszych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. I. J. Paderewskiego w Sulejówku
- MOTOPARADA NIEPODLEGŁOŚCI / SPOTKANIE KLASYCZNEJ MOTORYZACJI
Sulejówek, ul. Paderewskiego (od Al. Piłsudskiego do ul. Żeromskiego dla motocykli oraz do ul. Mieszka I dla samochodów )
- 10:30-12:00 Zbiórka uczestników MOTOParady oraz VII Spotkania Klasycznej Motoryzacji
- 12:30 Start MOTOParady!
- Koncert "Wileńszczyzna dla Niepodległej"
Sulejówek, Miejski Dom Kultury ul. Bogusławskiego 14
- 15:00 Występ młodych artystów z Wileńszczyzny
Bezpłatne wejściówki będą do odbioru od 3 listopada w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury.
- UROCZYSTY CAPSTRZYK
Sulejówek, Skwer Niepodległości
- 16:30 Przemówienia , Niepodległościowy Apel Pamięci , składanie wieńców i wiązanek oraz przemarsz paradny do Kościoła pw. NMP Matki Kościoła
Wojskową asystę honorową podczas uroczystości pełnić będzie 1. Warszawska Brygada Pancerna im. Tadeusza Kościuszki.
Oprawa muzyczna: Miejska Orkiestra Dęta “AKORD” Sulejówek
- MSZA ŚWIĘTA
Sulejówek, Kościół pw. NMP Matki Kościoła, ul. Żeromskiego 18
- 18:00 Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Miasta
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie